صبحانه چی بخورم ؟

صبحانه چیست اهیمت صبحانه

صبحانه پیشنهادی :

What should I eat for breakfast

صبحانه یکی  مهمترین وعده های  غذایی ما انسان ها می باشد که بسیاری از افراد از آن غافلو به آن توجه نمی کنند . و علت این موضوع می‌تواند خواب آلودگی و تنبلی فرد باشد و یا مثل دیر از خواب بیدار شدن و عجله برای رفتن به سر کار، مدرسه و انجام فعالیت های روزانه اما جالب است بدانید نخوردن صبحانه می تواند خسارات زیادی به جسم و روح انسان وارد کند از جمله این که نخوردن صبحانه باعث افزایش وزن می شود . زیرا فرد در طول روز احساس گرسنگی شدید میکنید و همین امر باعث میشود تا وعده های غذایی دیگر را به مقدار زیادی بخورد و همین مورد موجب افزایش وزن (چاقی ) می‌شود.

 

همچنین فرد با نخوردن صبحانه انرژی کافی برای انجام فعالیت های روزانه را ندارد و موجب سستی و تنبلی می شود. حال که به اهمیت خوردن صبحانه آگاه شدید باید بدانید که صبحانه ای که ما استفاده می‌کنیم هم باید مقوی باشد و هم خوشمزه باشد تا فرد را برای خوردن صبحانه تشویق کند صبحانه افراد معمولا از سه بخش اصلی تشکیل می شود بخش اول آن کربوهیدرات بخش دوم میوه و بخش سوم مواد کلسیم دار و لبنیات است . صبحانه ای که هر سه بخش را با هم داشته باشد  صبحانه کامل و بی نظیر برای فرد محسوب میشود .  علاوه بر همه این موارد  طب سنتی و ایرانی اسلامی ما را به این موضوع اشاره داشته که صبحانه را باید در صبح زود حدود ساعت ۵ یا ۶ صبح میل کرد و بعد از آن نیز به رختخواب نرفت این موضوع اگر رعایت شود باعث احساس نشاط و تندرستی در طول روز برای فرد می‌شود و فرد بدنی سالم تر خواهد داشت در ادامه این مقاله قصد داریم چند نوع از صبحانه های مقوی و خوشمزه را برای شما عزیزان معرفی کنیم .

صبحانه چای آشنایی با انوع صبحانه

مورد اول صبحانه های سنتی است که همواره بر سر سفره ما ایرانیان وجود داشته طب سنتی ما اعتقاد دارد که صبحانه باید با طبع گرم میل می شود و هرچه گرم تر و شیرین تر باشد می تواند برای فرد مقوی باشد از این رو خامه و عسل یکی از مهم‌ترین صبحانه های توصیه شده در طبع سنتی هستند . به علاوه دمنوش ها و نوشیدنی هایی که طبع آنها نیز  گرم می باشد همانند چای زنجبیل و چای دارچین نیز برای خوردن صبحانه توصیه میشود  و فرد با خوردن آنها می تواند انرژی لازم برای انجام فعالیت های روزانه را داشته باشد .

 

صبحانه نان تست

اسموتی میوه یکی از صبحانه هایی است که می تواند بسیار برای فرد مفید باشد اسموتی شامل مخلوط چند میوه می باشد که در مخلوط کن میکس می شود این صبحانه باعث شده تا ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن از طریق میوه ها تأمین شود و به سلامت فرد کمک بسیاری می‌کند.

صبحانه های بعدی که به شما معرفی خواهیم کرد  تخم مرغ و سبزیجات می باشد  شما با خوردن این صبحانه می‌توانید پروتئین و املاح و ویتامین های مورد نیاز خود را در هنگام بیدار شدن ازخواب تامین کنید و به نشاط و تندرستی شما کمک شایانی می کند . پنکیک یا فرنچ تست نیز  می‌تواند یک صبحانه بسیار کامل برای شما باشد زیرا از ضعف و گرسنگی شما در طول روز جلوگیری می کند و باعث می شود تا وعده ناهار را کمتر میل کنید . خوردن صبحانه برای سلامت و نشاط شما بسیار موثر است خوردن صبحانه را هرگز فراموش نکنید .

برای خرید خشکبار میتوانید به وبسایت آریا چیپس مراجعه نمایید .همچنین برای خرید میوه خشک با تخفیف ویژه میتوانید به وبسایت اینترنتی ما مراجعه نمایید .

hamidgharaei
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *