میان وعده برای ورزشکاران

میان وعده مناسب ورزشکاران

تنقلات مناسب برای ورزشکاران :

یکی از وعده های غذایی که ممکن است مورد غفلت افراد قرار گیرد میان وعده است عموم مردم میان وعده که از وعده های غذایی بسیار مهم است را از آن غافل اند با خوردن تنقلات انرژی افراد برای ادامه فعالیت های روزانه تامین شده و همچنین از خوردن زیاد غذا در وعده شام نیز می تواند جلوگیری کند . یکی از گروه‌هایی که به این وعده غذایی نیاز مبرمی دارم ورزشکاران هستند زیرا این دسته از افراد فعالیت بدنی زیادی داشته و در نتیجه به انرژی زیادی نیز احتیاج دارد حال استفاده از میان وعده و تنقلاتی که به ورزشکاران کمک کند حائز اهمیت است میا وعده ای که می تواند برای ورزشکاران مناسب باشد باید پر از پروتئین ها و آمینو اسیدهای ضروری باشد زیرا پروتئین می‌تواند باعث رشد عضلات و تامین انرژی برای فعالیت‌های روزمره گردد ما در این مقاله قصد داریم که تعدادی از میان وعده های مناسب برای ورزشکاران اشاره کنیم .

 

کره بادام زمینی:

یکی از مواد غذایی که می تواند برای ورزشکاران بسیار مفید باشد کره‌بادام‌زمینی است زیرا این ماده سرشار از پروتئین بوده و می‌تواند انرژی فرد را تامین کند این تنقلات خوشمزه علاوه بر اینکه می‌تواند برای فرد بسیار مفید باشد بسیار انرژی زا نیز هست و فرد را برای انجام فعالیت های سنگین همچون وزنه زدن آماده می کند.از ویژگی های مهم دیگر کره ی بادام زمینی میتوانیم به همراه داشتن ویتامین های مورد نیاز بدن اشاره کنیم .

میان وعده موز

تخم مرغ آب پز:

یکی از میان وعده های مناسب برای ورزشکاران تخم مرغ آب پز است این ماده تمامی پروتئین های ضروری بدن انسان را دارد و می تواند یک منبع بسیار غنی و ارزان قیمت برای داشتن یک میان وعده مناسب باشد .

عدسی:

یکی از مواد غذایی و تنقلات بسیار محبوب در میان ورزشکاران عدسی است زیرا این غذای گیاهی سرشار از پروتئین است و می‌تواند انرژی لازم را برای ورزشکاران تامین کند از این رو این ماده غذایی بسیار محبوب در میان ورزشکاران می باشد و به علت گیاهی بودن هضم آن نیز بسیار آسان است .

چیپس میوه:

یکی دیگر از مواد غذایی که می‌توانند ورزشکاران را از لحاظ خوردن تنقلات تأمین کند چیپس‌میوه میباشد چیپس میوه یا میوه خشک شده سالم و کامل برای ورزشکاران باشد زیرا این تنقلات خوشمزه تمامی املاح و ویتامین های موجود در میوه را دارد و در فصل های مختلف ساعت می‌تواند به میوه‌های گوناگون دسترسی پیدا کند بدون اینکه هزینه گزافی بپردازد .

ترکیب آجیل:

 

آجیل یکی از تنقلات غذایی محبوب میان ما ایرانیان است خوردن آجیل از قدیم الایام میان ایرانیان مرسوم بوده و این ماده غذایی پر ارزش می‌تواند انرژی کافی را برای انجام فعالیت های روزانه به فرد بدهد و همچنین سرشار از املاح و مواد مغذی است که برای سلامتی انسان بسیار مفید است.

میان وعده ورزشکاران اجیل

میوه:

اگر بخواهیم سالم‌ترین و مفید ترین میان وعده را برای تمامی افراد معرفی کنیم بدون شک اولین چیزی که به ذهن ما می‌آید میوه است زیرا میوه دارای املاح و ویتامین های بسیار گوناگونی است که برای سلامت و مفید است و مصرف آن می‌تواند فرد را از لحاظ مواد معدنی مغذی که بدن نیاز دارد تامین کند همچنین مصرف میوه به علت فیبر فراوانی که دارد باعث احساس سیری میشود و همچنین عملکرد سیستم گوارش را بهبود می‌بخشد. برای خرید انواع میوه خشک صادراتی میتوانید از فروشگاه اینترنتی آریا چیپس دیدن نمایید . همچنین برای خرید انواع آجیل و خشکبار میتوانید به فروشگاه تخصصی آریا چیپس مراجعه نمایید .

hamidgharaei
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *