روش های خشک کردن میوه و سبزی

آریا چیپس فروشگاه میوه خشک و خشکبار

روش های خشک کردن میوه در خانه کدم‌اند؟

بهترین متد جهت جلوگیری از فساد و خراب شدن میوه های اضافی در منزل خشک کردن آن‌ها است. یادآور می شویم که مواد مغذی موجود در میوه های خشک تفاوت زیادی با میوه ی تازه ندارد.عده ای گمان میکنند با خشک کردن میوه و سبزیجات خاصیت میوه و سبزی از دست میرود در صورتی که چنین نمیباشد اگر مبوه و سبزی به روش اصولی خشک شوند خاصیت خود را حفظ میکنند .

 از میوه خشک می‌توان به صورت میان وعده ای مقوی و طبیعی استفاده کرد. با اینکه طبق اعتقاد برخی افراد میوه های خشک یا همان چیپس میوه  از میوه تازه خوش‌خوراک‌ترند اما بایستی در خوردن آن‌ها دقت کرد زیرا درست است که به لحاظ مقایسه میزان کالری، انرژی موجود در میوه های خشک  با میوه تازه تفاوت معنی داری ندارد اما میوه خشک حجم کمتری را در معده اشغال می کند.بنابراین در مقایسه با میوه تازه، احساس سیری بعد از خوردن حجم بیشتری از میوه های خشک در بدن حاصل می شود که این امر می تواند کالری، انرژی، مواد مغذی و قند بیشتری وارد بدن کند که منتج به چاقی گردد. جالب است بدانید در میان انواع میوه خشک، موز، خرمالو و انجیر پرکالری‌ترین و کیوی کم‌کالری‌ترین آن‌ها به شمار می آید.

در اصل خشک کردن میوه ها، متدی مطمئن برای حفظ طعم و رنگ آن‌ها می باشد. همچنین از آنجایی که برخی میوه ها در بعضی از فصول سال فراوان تر از دیگر میوه ها هستند در صورت تمایل به استفاده از آن‌ها در تمام فصول سال می توان میوه ها را خشک کرده و از آن استفاده کنید .در خانه با چند روش ساده می توان میوه ها را خشک نمود که در این مطلب به آن‌ها می پردازیم:

آماده کردن چیپس میوه با دستگاه میوه خشک کن

اگر می خواهید که هنگام فرایند تهیه چیپس میوه، آب‌میوه‌ها خیلی آرام و آهسته تبخیر شود تا کیفیت میوه های خشک شما تضمین شود باید از دستگاه میوه خشک کن، بهره ببرید. در حقیقت المنت تعبیه‌شده در کف این دستگاه‌ها وظیفه تبخیر آب را بر عهده دارد. تجربه نشان داده است که برای خشک کردن مقادیر زیادی از میوه ها و سبزیجات، استفاده از این روش مؤثرتر از سایر روش ها است.

به طور میانگین چیپس میوه شما با کمک این دستگاه حدوداً 24 ساعته حاضر می شود البته لازم به ذکر است که این مدت زمان بستگی دارد به اینکه دستگاه چگونه و از چه برندی است و میوه انتخابی شما آبدار است یا خیر. اگر دستگاه شما پنل تنظیمات دارد آن را روی تنظیمات خشک کردن قرار دهید ولی اگر فاقد چنین تنظیماتی باشد، دمای 57 درجه ی سانتی گراد را انتخاب نمایید. در طی این مدت هر دو الی 3 ساعت میزان  خشکی میوه ها را چک کنید و آن‌هایی را که خشک شده اند جمع‌آوری نمایید تا نسوزند سپس آن‌ها را در سینی دیگری بریزید تا خنک شوند. 

آماده کردن چیپس میوه با دستگاه میوه خشک کن

آماده کردن چیپس میوه در نور آفتاب

در حقیقت رایج ترین روش تهیه چیپس میوه استفاده از تابش آفتاب می‌باشد. بر اساس این متد میوه های خرد شده تا چند روز در فضای بیرون از اتاق و در مقابل نور آفتاب قرار می گیرند. در این روش می‌بایستی هوا برای چند روز متوالی صاف و گرم بوده و رطوبت هوا زیر 60 درصد باشد. اگر می خواهید از این روش استفاده کنید مطمئن شود بارندگی یا وزش شدید باد و گرد و خاک در طی چند روز آینده وجود نداشته باشد.

سطحی که میوه ها روی آن قرار می گیرد بهتر است یک سینی توری استیل ضدزنگ، یا یک سینی  پلاستیکی یا فایبرگلاس با روکش تفلون باشد و حتماً بعد از انتخاب کردن یک سطح خشک کن با چنین جنسی، دقت نمایید که تکه های میوه با مقداری فاصله از هم روی سطح خشک کن مورد نظر قرار گیرد.

سینی خشک کن را روی یک سطح بلند تر از زمین قرار بدهید که هوا بتواند به راحتی  از زیر آن جریان یابد، برای این منظور می توانید از 2 عدد آجر استفاده کنید. سپس بر روی میوه ها یک توری نازک پهن کنید تا میوه ها از آسیب پرندگان و حشرات و گرد و خاک در امان باشد.

اگر زیر سینی حاوی میوه یک ورق آلومینیوم یا ورقه ای از جنس قلع قرار داده شود خشک شدن میوه ها سرعت می گیرد. فراموش نشود که در شب هنگام  که هوا خنک شده و رطوبت آن بیشتر می شود، میوه را دوباره به داخل فضای بسته اتاق منتقل کنید تا از کپک زدن آن‌ها جلوگیری شود.بهتر است به طور دوره ای میوه ها را کنترل کنید و آن‌هایی را که خشک و ترد شده اند جمع آوری کنید تا از خشکی بیش از حدشان ممانعت شود.

آماده کردن چیپس میوه در فر

وقتی از فر استفاده می کنیم کنترل بهتری روی میزان خشک شدن قطعات میوه خواهیم داشت. در حقیقت این روش ترکیبی از استفاده از جریان هوا و بهره بردن از حرارت کم فر می باشد. یادآور می شویم که در این روش نیازی به افزودن شکر یا ماده دیگر به قطعات میوه  نمی باشد.

فراموش نشود از قبل فر را در دمای 54 تا 71 درجه ی سانتی گراد گرم نمایید و بدانید کیفیت چیپس میوه  به اندازه قطعه های میوه و مدت زمان خشک کردن آن‌ها وابسته است. قبل از قرار دادن میوه ها بر روی سینی بایستی روی سینی فر را با کاغذ آشپزی بپوشانید و حتماً میوه ها را بافاصله از یکدیگر بچینید که بعد از خشک شدن به هم نچسبند.

 تجربه نشان داده در این روش بهتر است که برای میوه های نازک مانند سیب یا هلو از دمای کمتر و از حرارت بیشتر برای توت فرنگی ها و مابقی توت های کامل استفاده کنید. بایستی حدوداً هر 3 ساعت یک بار سینی را جا به ج

آماده کردن چیپس میوه در فر

ا کنید تا میوه ها کاملاً یک دست خشک شوند و بعد از پایان کار و سرد شدن قطعات خشک شده میوه برای 4 تا 5 روز درب ظرف‌ حاوی چیپس میوه را نگذارید تا رطوبت باقی مانده در آن‌ها باعث کپک زدنشان نشود.

خشک کردن میوه در منزل با روش های دیگر

برخی افراد از سرخ کردن برای خشک کردن میوه بهره می برند. این متد برای خشک کردن میوه های مثل موز که پر از نشاسته و کم رطوبت هستند خوب است.

با خیس نمودن یا جوشاندن میوه در هر شیره غلیظ شکری نیز می توان میوه ها را خشک کرد و این روش هم راه دیگری برای خشک کردن میوه و تهیه چیپس است که به آن میوه خشک شکری گویند.

چگونگی نگهداری صحیح از میوه خشک

اگر میوه های کاملاً خشک است  آن‌ها را در ظروف درب دار شیشه ای و پلاستیکی بگذارید در غیر این صورت اجازه دهید کاملاً رطوبت خود را از دست بدهند.اگر میوه ها هنوز کمی مرطوب بودند بهتر آن است که درب ظرف را نگذارید و ترجیحاً تا چندین روز آن ها را در یخچال نگهدارید و رویشان را سلفون بکشید.

یاد آور می شویم که مدت نگهداری چیپس میوه از 9 ماه تا 12 ماه است و بعدازآن بهتر است که استفاده نشود چون منقضی می شوند.گاهی  در بازار خشک کردن میوه ها با کمک دی اکسید گوگرد انجام می شوند بدین منظور که قطعات میوه طعم و شکل و رنگ خود را حفظ کنند. پس اگر به گوگرد حساسیت دارید کمتر از محصولات بازاری استفاده کنید.

نکات کلی برای بهتر شدن کیفیت چیپس میوه

اگر دنبال کیفیت بهتر هستید ترجیحاً با فر یا دستگاه میوه خشک کن، چیپس های میوه را تهیه کنید و بدانید هر میوه پوست نازک مانند آناناس، نارگیل، لیمو، سیب و پرتقال برای تبدیل شدن به چیپس گزینه خوبی می باشد. شما می توانید برای یک دست شدن ورقه های میوه از ماندولین استفاده کنید.گاهی از آب لیمو برای برخی از میوه ها جهت ممانعت از تغییر رنگ قطعات آنها استفاده می شود پس بهتر است این میوه ها را بشناسید تا بعد از خشک کردنشان به مشکل بر نخوردید. اگر می خواهید میوه ها به سینی فر و به یکدیگر نچسبند با اسپری کردن کمی روغن روی آن‌ها از بروز این مشکل جلوگیری کنید. در آخر در صورتی که تمایل دارید پوست میوه ها را بگیرید، بهتر است تکه های میوه را 30 ثانیه در آب جوش بریزید و سپس بلافاصله به یک ظرف آب یخ منتقل کنید تا پوست میوه ها در اثر شوک حرارتی به راحتی جدا شود که به این عمل بلانچ کردن می گویند.برای خرید دستگاه میوه خشک کن صنعتی میتوانید با واحدین فروش شرکت آریا اندیشه صنعت در تماس باشید . همچنین برای خرید چیپس میوه و خشکبار  با تخفیف ویژه میتوانید از فروشگاه اینترنتی آریا چیپس تهیه نمایید .

hamidgharaei
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *