تنقلات سالم 

Healthy snacks چیست ؟؟

تنقلات سالم چیست :

Healthy snacks

پیشرفت صنعت با تمام مزیت هایی که برای انسان دارد  دارای معایبی نیز میباشد. یکی ازاین مضرات در دنیای امروز صنعتی شدن مواد غذایی میباشد . با صنعتی شدن مواد غذایی ارزش غذایی کاهش یافته و سلامت افراد جامعه نیز به خطر افتاده است.

در دنیای امروز سبک زندگی بشر تغییر یافته ،و استفاده از غذا های چرب و مضر به یک عادت همیشگی بین انسان ها مبدل شده .این عادت کردن باعث شده که آمار ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و انواع سرطان به طور چشمگیری افزایش یابد همچنین مشکلات گوارشی در افراد تبدیل به یک عادت قدیمی گردد.

در طب سنتی اسلامی ما  یک جمله بسیار حکیمانه وجود دارد که می گوید :( غذای ما دوای ماست)  اگر ما این جمله را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم می توانیم از شر بسیاری از بیماری هایی که امروزه یقه بشر را گرفته خلاص شویم زیرا استفاده از غذای ناسالم می تواند اصلی ترین علت ایجاد امراض در بشر باشد و اصلاح مواد غذایی ناسالم می تواند مهمترین حرکت در داشتن زندگی سالم تر در دنیای امروز  ما باشد .

تنقلات سالم مناسب برای شمایی که به سلامتی خود می اندیشید
آشنایی با تنقلات سالم

حال که درباره  اهمیت داشتن یک تغذیه سالم در زندگی بشر و سلامت آن مطلع شدید در این مقاله قصد داریم درباره  یکی از وعده‌های غذایی که ممکن است مورد غفلت و بی توجهی افراد قرار گیرد صحبت کنیم. میان وعده یکی از مهمترین وعده های غذاییهر فرد محسوب میشود . که بعضا افراد از آن غافل می باشند وجود میان وعده های سالم باعث میشود که ما اولاً کمتر غذا بخوریم و دوم انرژی کافی برای فعالیت های روزانه را داشته باشیم به اکثر افرادی که دچار بیماری های گوارشی هستند  پزشکان توصیه می کنند که به جای خوردن  ۴ وعده غذایی  از ۶ وعده غذایی  با مقدار و حجم کمتر استفاده کنند تا دستگاه گوارش سالم تری داشته باشند که این امر اهمیت داشتن یک میان وعده سالم را به ما نشان می‌دهد.

در این قسمت از مقاله قصد داریم چهار ویژگی مهمی که تنقلات مصرفی باید داشته باشد را برای شما معرفی کنیم

سلامت تنقلات:

هرچقدر میان وعده ای که استفاده می‌کنیم دارای چربی و ادویه کمتر و همچنین فاقد مواد افزودنی باشد می‌تواند سلامت میان وعده را افزایش دهد و وجود سلامت در تنقلاتی که مصرف میکنیم یکی از فاکتور های میان وعده سالم است.یک میان وعده میتواند تخم مرغ با سبزی جات و…. باشد .

سبک بودن تنقلات:

سبک بودن تنقلات مصرفی باعث می شود که هضم آنها راحت تر بوده و همچنین فرد در خوردن غذای اصلی ناتوان نباشد همچنین جلوی افزایش وزن و چاقی فرد را نیز می‌گیرد و فرد از بیماری‌هایی همچون کبد چرب در امان می ماند.

غنی بودن تنقلات:

نوشیدنی یکی از اصلی‌ترین تنقلاتی است که ما در هنگام میان وعده  از آن استفاده می‌کنیم عدم استفاده از نوشیدنی های کافئین دار و نوشیدنی های گازدار و همچنین الکل دار باعث می‌شود که فرد میان وعده سالم تری داشته باشد زیرا این نوشیدنی ها می تواند سلامت ما را به خطر می‌اندازد همچنین ما به شما توصیه می کنیم که استفاده از نان سبوس دار را به جای نان عادی در برنامه خود قرار داده تا کیفیت غذای خود را افزایش دهید.

گرم بودن تنقلات مصرفی:

تنقلاتی که استفاده میکنید اگر به صورت غذا تهیه شده باشد ما به شما توصیه می‌کنیم که این تنقلات را  گرم کنید و به صورت فست فود و غذای سرد میل نکنید زیرا غذایی که به صورت سرد استفاده میشود  منبع اصلی وجود باکتری ها و میکروب ها  میباشد.

میوه خشک تنقلات سالم :

میوه خشک یا  همان چیپس میوه یکی از پرطرفدارین تنقلات و همچنین یکی از سالم ترین تنقلات بشمار میرود این خشکبار یک تنقلات سالم برای کودکان و مادران باردار بشمار میرود از ویژگی های این خشکبار میتوانیم به دارا بودن ویتامین مورد نیاز بدن و همچنین دارا بودن طعم و ویتامین های مورد نیاز بدن شما اشاره کنیم .برای خرید خشکبار میتوانید به وبسایت آریا چیپس مراجعه نمایید .

hamidgharaei
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *